Blogs

বিশ্ব ব্ৰহ্মাণ্ডৰ সৃষ্টিৰ ক্ষণৰপৰাই আৰম্ভ সময়ৰ। ইয়াৰ অন্ত নাই, মাত্ৰ আছে পৰিমাপ। দিন যায় ৰাতি আহে, মাহ বাগৰি বছৰ আহে। বছৰেও মেলানি মাগে, আহে নতুন বছৰ। এয়া চিৰাচৰিত কথা। কিন্তু তাৰ মাজতে আমি নতুন বছৰত নতুন উদ্যম পাওঁ, নৱ-প্ৰেৰণাৰে আগবাঢ়ি যাবলৈ চেষ্টা

আমেৰিকাৰ এটা গোপন ফাইল ডিক্লাছিফাই কৰাৰ পাছত এটা কথা পোহৰলৈ আহিল যে ১৯৭১ চনৰ ভাৰত-পাক যুদ্ধত তদানিন্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইন্দিৰা গান্ধীয়ে পাক অধিকৃত কাশ্মীৰো মুক্ত কৰাৰ লগতে শত্ৰু দেশখনক টুকুৰা টুকুৰ কৰি তেনেই নিশকতীয়া কৰিব খুজিছিল।

সাংবাদিকতাৰ ক্ষেত্ৰখন বহুক্ষেত্ৰত  বিপজ্জনক হ’লেও সংবাদ সংগ্ৰহ কৰিবলৈ গৈ সাংবাদিক এজনে প্ৰাণ দিব লগা হোৱা কথাষাৰ মানি ল’বলৈ টান। অথচ ২০১৮ চনত সমগ্ৰ বিশ্বত ৮০ গৰাকী সাংবাদিকক হত্যা কৰা হৈছে। 

সমালোচনা কৰাৰ নামত অশ্লীল ভাষা প্ৰয়োগ কৰি গালি গালাজ কৰাটো কোনেও সমৰ্থন কৰা উচিত নহয়৷ অশ্লীল ভাষাৰে গালি গালাজ কৰাটো সভ্য সমাজত কোনেও সমৰ্থন নকৰে৷ সভ্য সমাজত যোগাত্মক সমালোচনাইহে প্ৰধান্য লাভ কৰে৷ ভাৰত বৰ্ষৰ দৰে দেশত সদায় যোগাত্মক চিন্তাধাৰা, সমালোচনাৰ দ্বা

ভাৰত চৰকাৰে অসমত ধৰ্মৰ ভিত্তিত বলপূৰ্বক হিন্দু নাগৰিকক সংস্থাপন কৰিব বিচাৰিব৷ এই কথা একপ্ৰকাৰ খাতাং হৈ পৰিছে৷ অসমৰ ৰাইজৰ মতক অগ্ৰাহ্য কৰি কেৱল ভোটৰ স্বাৰ্থত অসমত লাখ লাখ হিন্দু বাংলাদেশী সংস্থাপন কৰিব দিল্লীৰ বিজেপি চৰকাৰে৷ 

সময় সলনি হৈছে। আপুনি জানেনে যে অনাগত দিনত ভাৰতত ডিজিটেল মাৰ্কেটিং অবিহনে কোনো ব্যৱসায়েই টিকিব নোৱাৰিব? দেশৰ প্ৰতিষ্ঠিত ডিজিটেল মাৰ্কেটিং কনছালটেণ্ট Deepak Kanakarajuৰ মতে ভাৰতত ইতিমধ্যে এক বৃহৎ খণ্ড হিচাপে পৰিগণিত হৈছে ডিজিটেল মাৰ্কেটিং।

মিছন চাইনা চালো। ৰিভিউ লিখিবলৈ চিনেমাখনত একো নাই। এখন সাধাৰণ মানৰ চিনেমা। এনেকুৱা ধৰণৰ conceptৰ চিনেমা হলীউড আৰু বলীউডত বহুকেইখন আছে। নতুনত্বহীন কাহিনী। অভিনয় দুৰ্বল। বিশেষকৈ এন এছ ডিৰ স্নাতক পৱিত্ৰ ৰাভাই এতিয়ালৈ কৰা অভিনয়ৰ ভিতৰত এইখন চিনেমাতে worst

(যোৱা সংখ্যাৰ পিছৰ পৰা) বিশ্বায়নৰ সংবিধানখন হল GATT অথবা জেনেৰেল এগ্ৰিমেণ্ট অন ট্ৰেড এণ্ড টাৰীফ। GATT। পিছলৈ ই বিশ্ব বাণিজ্য সংস্থাৰ ৰূপ ধাৰণ কৰে। এতিয়া বিশ্বায়নৰ সকলো ব্যৱস্থা বিশ্ব বাণিজ্য সংস্থাৰ নিৰ্দেশত চলে। ভাৰতবৰ্ষই চৰকাৰীভাৱে বিশ্বায়নৰ নৱ উদা

নাৰীক মমতাময়ী, কৰুণাময়ী, সহনশীল, ধৈৰ্যশীল, ত্যাগৰ প্ৰতীক বুলি কোৱা হয়৷ নাৰী সীমাহীন গুণৰ অধিকাৰী৷ কেতিয়াবা যদি নাৰীক দুৰ্গাৰ সৈতে তুলনা কৰা হৈছে আকৌ কেতিয়াবা সৰস্বতীৰ সৈতে তুলনা কৰা হয় নাৰীক৷ পৃথিৱীৰ অনুপম সৃষ্টিৰ মূল চালিকা শক্তি হিচাপে ধৰি লোৱা হ

Pages